Før var de forretningspartnere og kæmpede med naeb og kløer for virksomhedens overlevelse. Nu er et dyr kommet imellem dem, og vel at mærke ikke et dyr, der พบ naturligt i den midtjyske natur.
»Jeg har ejet den elefant i over ti år. Jeg har haft det sjovt med den, og nu kan jeg se, at den ikke er blevet vedligeholdt. Stødtænderne er faldet af, og den ene fod er gået i stykker. Jeg har ikke gjort noget ulovligt, jeg har bare hentet min elefant,” ซิเกอร์ ทิโมธี เจค็อบ เจนเซ่น
Han er søn af Jacob Jensen, grundlægger af designvirksomheden af samme navn, og det er efter hans exit fra virksomheden, at der nu hives i elefanten fra to sider. Lovligheden af hjemtagningen hersker der flere meninger om. ฮันส์ได้ร่วมงานกับหุ้นส่วน Lars Kolind, มีชื่อเสียงจาก Jacob Jensen Design, ฮาร์เมลด์ elefanten stjålet, og nu skal Midt- og Vestjyllands politi afgøre, hvem der er dyrets juridiske ejermand Indtil da indgår elefanten i sidste akt af et forretningseventyr, som er gået grueligt galt for en hæderkronet familievirksomhed.
สำหรับลิดท์เฮร์น
ประวัติศาสตร์ tager sin begyndelse, da erhvervsmanden Lars Kolind (tidligere kandidat for Ny Alliance og idémanden bag en flad skat på Fyn) køber sig ind and Jacob Jensen Design i 2011. Virksomheden er blandt andet kendt for sine klassiske armbåndsure og Margretheskåle, opkaldt efter dronningen, og sammen med direktøren Timothy Jacob Jensen, der er ansvarlig for den daglige drift, lægger Lars Kolind en strategi, der viser sig at være mere lukrativ på papiret ปลายตลาด . ลืมไปแล้วว่าฉันจะเริ่มต้นที่การออกแบบ คนอื่น ๆ และโปรดิวเซอร์ varerne selv และผลลัพธ์อื่น ๆ